Haber Detayı
12/10/2015 - 15:20 Bu haber 3484 kez okundu
 
Ankara’daki Katliam Sonrası Fuat Avni’den Bomba İddialar
Twitter jurnalcisi Fuat Avni, Erdoğan'ın iç savaş çıkarıp yönetimi tek başına ele almak istediğini iddia etti...
 
GÜNCEL Haberi
 Ankara’daki Katliam Sonrası Fuat Avni’den Bomba İddialar


Türkiye tarihine kanlı cumartesi olarak geçen Ankara'daki patlamanın ardından gündeme gelen isimlerden biri de Fuat Avni oldu. AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazdıklarının doğru çıkmasıyla tüm dikkatleri üzerine Fuat Avni'nin yazdıkları, Ankara'daki patlamanın ardından yeniden akıllara geldi.

Türkiye, ''Emek, barış, demokrasi'' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı'nda yaşanan bombalı saldırıyla sarsıldı. Birçok kişinin yaşamını yitirmesine, yüzlerce vatandaşın yaralanmasına neden olan Ankara'daki patlama sonrasında iktidar partisi ile ilgili attığı tweetlerle Twitter'da fenomen haline gelen Fuat Avni'nin paylaşımları sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. Fuat Avni yeni paylaşımlarında Ankara'daki patlamanın ardından Konya, Kayseri, Urfa gibi muhafazakar şehirlerde IŞİD'in kanlı eylemler yapması için zemin hazırlandığını iddia etti. İşte Fuat Avni'den patlama sonrası ilk paylaşımlar...

ANKARA PATLAMASININ ARDINDAN FUAT AVNİ'DEN YENİ İDDİALAR

Fuat Avni Ankara'daki katliam gibi patlamanın ardından şu paylaşımlarda bulundu:

''#Yastayız. Kaç kez öldük kim bilir kaç kez daha öleceğiz. Yezid son anketlerde de tek başına iktidar olamayacağını gördü. Fidan ve avanelerle acil eylem planlarını devreye sokma toplantıları yaptı. İki yıla yakındır, suç ortaklığı yapan KÇG ekibi ve vesayetin karanlık adamları planları devreye sokmak için hareketlendirildi. Yezid, sandıkları taşıtamayınca iç savaşı hareketlendirecek adımların devreye sokulmasına karar verdi.

Seçimin yapılmasını istemeyen avaneler, PKK'nın tahrik edilmesi konusunda karar kıldılar. Fidan'ın adamları devrede. Cuma akşamı, Selami ve Engin Dinç, Yezid'e özellikle G. doğuda hangi ilde nasıl sıkı yönetim uygulanacağı bilgisi verdiler. İçişleri, emniyet istihbarat ve MİT, Yezid'in ayak işlerini yaptıkları için kanlı eylemleri önleyecek vakitleri kalmıyor. Yezid-Fidan ikilisi ne zaman bir araya gelse kısa zaman sonra ülkeyi kaosun eşiğine getiren bir eylem gerçekleşiyor. Gelenek halini aldı.

''TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMAZSA KAÇMAK ZORUNDA KALACAK''

Yezid, Bilal'i ve  kasası olarak kullandıklarını yurt dışına gönderdi. Tek başına iktidar olmazsa kendisi de kaçmak zorunda kalacak. Köşeye sıkışmış olan Yezid'in gündemi değiştirmeye ve iktidar olmak için iç savaşa ihtiyacı var. İç savaş için kışkırtılmak istenen PKK devreye girsin diye PKK mezarlıklarını imha etme kararı aldılar. Fidan'ın 'Kandil'deki adamımız bize yardım etmek için hazır' ifadesi Yezid'i ve avanelerini rahatlattı. PKK/KCK içindeki hücreler harekete geçirildi. Onların elini güçlendirmek için de IŞİD içindeki MİT'çiler aktif hale getirildi.

''IŞİD'İN KANLI EYLEMLER YAPMASI İÇİN ZEMİN HAZIRLANDI''

Ülke genelinde kaos oluşturmak için Konya, Kayseri, Urfa gibi muhafazakar şehirlerde IŞİD'in kanlı eylemler yapması için zemin hazırlandı. Ankara'daki kanlı eylem sonrası Davutoğlu ve Selami Altınok'un kontrolü kaybetmesi Yezid'i çok öfkelendirdi. Ankara Valisi ve İstihbarat Daire Başkanını görevden alarak 'Elimizden geleni yapıyoruz' diye yine bürokratları harcayacaklar. Ülkenin birçok noktasında kaos planlarının uygulanabilmesi için kullanışlı bakanlara ihtiyaç olduğundan eldekilerden vazgeçilemiyor. Kaosa dur demek için ayaklanma olursa, 'Bize darbe yapılıyor' diyerek dindarların Yezid'e desteği sağlanacak.

''RUS JETLERİNİ DÜŞÜRMEYİ DÜŞÜNÜYOR''

Seçimden çok korkan Yezid, iç savaş çıkarmanın yanısıra Rus jetlerini düşürüp ülkeyi fiilen savaşa sokmayı bile düşünüyor. Ankara'da son iki yılın en karanlık toplantıları yapılıyor. Davutoğlu da korkmaya başladı. Yaptığı tek şey koruma sayısını artırmak oldu. Ülkeyi kaosa sürükleyip iç savaş çıkararak fiili durum oluşturup yönetimi tek başına ele almak isteyen Yezid'in başka çıkış yolu kalmadı. Yaptıkları yanlışlar dile getirilmesin diye tüm muhalif medyaya kapsamlı operasyon yapmak da planın diğer parçası. Günlerdir yapılan gizli toplantılarda aldıkları kararlar bunlar. Tüm karanlık planlarınızı deşifre etmeye devam edeceğim. Seçim olacak ve kaçmak zorunda kalacağım diye korkup duruyorsun. Korkma, titre! Güzel insanlar, Yezid'in en büyük korkusu seçimler. Sağduyulu olun ve seçime gitmek için her engeli aşın.

PATLAMA ÖNCESİ İDDİALARI

Fuat Avni, 19 Eylül günü attığı tweette mitingler öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Hakan Fidan'ın görüştüğünü belirterek, "Terör olayları azdırılacak. Mitinglerin arefesinde şiddeti ve çatışmayı arttırmayı planlıyorlar" diye yazmıştı. Fuat Avni'nin bu tweeti, kanlı saldırı sonrasında sosyal medyada yeniden gündeme geldi. Ankara'daki saldırı ardından "Bomba patlatacaklar diye önceden bildirmiştim." tweeti atan internet fenomeni, yayın yasağı üzerine de şu yorumu yaptı: "Gerçekleri halk öğrenmesin diye katliama yayın yasağı geldi." Peki, Ankara'daki patlama ardından yeniden adından söz ettiren ve arama motorlarında binlerce kişi tarafından aranılan Fuat Avni kim? İşte, yanıtı!

BİLAL ERDOĞAN'IN İTALYA'YA GİDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

AKP hakkında yazdıklarının doğru çıkmasıyla Twitter fenomeni haline gelen Fuat Avni, Ankara'daki patlamadan önce de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında çok çarpıcı bir iddia ortaya atmış, Bilal Erdoğan'ın beraberindeki 'yüklü parayla birlikte' İtalya'ya gittiğini öne sürmüştü. AKP kanadından Bilal Erdoğan’ın yüksek lisans için İtalya’ya gittiği duyurulması, Ankara kulislerine bomba gibi düşmüştü.

FUAT AVNİ KİMDİR?

Fuat Avni, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin içinden olduğunu söyleyen ve hükümet ile ilgili gizli belgeleri yayınlayan twitter fenomenidir. Henüz kim tarafından yönetildiği bulunamayan hesapta, başta Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, bazı bakanlar ve hükümetin ileri gelenleri ile ilgili bazı olayların gerçekleştiğini iddia etmektedir. Fuat Avni hesabı, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması, seçimlerdeki bir takım usûlsüzlükler, hükümet ve cemaat arasındaki olaylar ve gizli operasyonlar üzerine şekillendirmektedir.

KAYNAK: MYNET.COM

Etiketler: Ankara’daki , Katliam , Sonrası , Fuat , Avni’den , Bomba , İddialar , ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Yazarlar
Namaz Vakitleri
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Puan Durumu
KONYA
Arşiv

powered by macsonuclari.net