Haber Detayı
23/07/2016 - 06:04 Bu haber 119 kez okundu
 
Fidan ve Akar istifa mı Edecek?
Erdoğan'a, Hakan Fidan ve Org. Hulusi Akar'ın istifalarını sunup sunmadığı soruldu: İstifa kararının bana ait olduğunu bildirdiler. Yolda at değiştirmek doğru bir karar değil...
 
GÜNDEM Haberi
 Fidan ve Akar istifa mı Edecek?


15 Temmuz gecesi darbe girişimini eniştesinden öğrendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sözlerinin ardından en çok tartışılan konu MİT'in istihbarat zaafiyeti oldu. Dün Beştepe'te MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakan Fidan'a "Çok kötü sınav verdiniz" dedi, Fidan'ın da "Ne emrederseniz onu yapmaya hazırım" yanıtı verdi. Ankara'da "Hakan Fidan görevden alınacak mı?" sorusu kulislerde dolarşırken dedikoduları bitirecek cevap Cumhurbaşkanı'ndan geldi. France 24 kanalına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstifa kararının bana ait olduğunu bildirdiler, biz de müdahalede bulunmadık. Şu anda görevlerine devam edecekler" dedi.

"İSTİFALARINI SUNDULAR MI?" SORUSU

France 24 kanalına açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı "İstihbaratta bir eksiklik vardı, bir başarısızlık söz konusuydu" dedi. Erdoğan'a Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifalarını sunup sunmadığını da soruldu. Erdoğan, şimdilik bir karar alınmadığını söyledi.

"İSTİFA KARARININ BANA AİT OLDUĞUNU BİLDİRDİLER"

Erdoğan, "istifa kararının bana ait olduğunu bildirdiler, biz de herhangi bir müdahalede bulunmadığımız için şu anda görevlerine devam edecekler" dedi.

"YOLDA AT DEĞİŞTİRMEK DOĞRU DEĞİL"

Cumhurbaşkanı şu anda bir geçiş dönemi yaşandığını da vurguladı. "Yolda at değiştirmek doğru bir karar değil" dedi.

 
KAYNAK: KONHABER.COM
Etiketler: Fidan , ve , Akar , istifa , mı , Edecek? , , ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Yazarlar
Namaz Vakitleri
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Puan Durumu
KONYA
Arşiv

powered by macsonuclari.net