Haber Detayı
17/07/2016 - 19:49 Bu haber 123 kez okundu
 
TSK'dan Açıklama: Devletin ve Yüce Milletin Emrindeyiz
Genelkurmay Başkanlığından, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "İllegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri reddedilmiş ve darbeciler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." değerlendirmesinde bulunuldu. Genelkurmay, ''Darbeciler şuan itibarıyla etkisiz hale getirildi. Devletin ve yüce milletin emrindeyiz' açıklamasını yaptı...
 
GÜNDEM Haberi
 TSK'dan Açıklama: Devletin ve Yüce Milletin Emrindeyiz


Genelkurmay Başkanlığından, "15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." açıklamasında bulunuldu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." ifadesine yer verildi.

"Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir." vurgusu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibarıyla etkisiz hale getirilmiş olup, hukuk sistemi içerisinde hakkettikleri en ağır şekilde cezalandırlacaklardır. Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah'tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri devletimizin ve yüce milletimizin emrinde, görevinin başındadır."

Etiketler: TSK'dan , Açıklama: , Devletin , ve , Yüce , Milletin , Emrindeyiz , ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Yazarlar
Namaz Vakitleri
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Puan Durumu
KONYA
Arşiv

powered by macsonuclari.net