Haber Detayı
20/10/2015 - 18:05 Bu haber 110292 kez okundu
 
Akşehir’de Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu
Akşehir’de Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu
 
KONYA Haberi
 Akşehir’de Öğrenciler Tabletlerine Kavuştu


Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Fatih Projesi’ kapsamında başlatılan öğrencilere ve öğretmenlere tablet dağıtımı projesinde Konya’nın Akşehir ilçesinde alt yapısı tamamlanmış okullarda tablet bilgisayar dağıtımı devam ediyor.
Akşehir’deki tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında Anadolu Lisesi’nde bir tören düzenlendi. Törene; Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, İlçe Garnizon Komutanı Albay Erdal Canol, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut İşçan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törende Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Uza tarafından bir açılış konuşması yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de yaptığı konuşmada, “Eğitimde kaliteyi artırmak fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojik iyileştirmeyi sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında son olarak Akşehir’deki istatistiklerimize baktığımızda; tüm liseler başta olmak üzere ortaokullarımız dahil 21 okulumuzun akıllı tahta kurulumu tamamlanmıştır. Bugüne kadar 549 dersliğimize akıllı tahta takılmıştır. 5 okulumuzun fiber optik internet altyapısı tamamen bitirilirken, 11 okulumuzun alt yapısı da tamamlanmıştır. Bu bağlamda ilçemizde bugün ile birlikte bin 977 tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleşmiş olacaktır. Bu gün Akşehir Anadolu Lisesi’nde 183, Selçuklu Anadolu Lisesi’nde 195, Sağlık Meslek Lisesi’nde 178, İmam Hatip Lisesi’nde 170 ve Sosyal Bilimler Lisesi’nde 22 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılacaktır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından törene katılan protokol tarafından öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin tabletleri dağıtırken yaptığı konuşmada, “Bu gün sizlere sağlanan imkanlarla, Türkiye 20 milyon gencini, çocuğunu en iyi şartlarda okutabilir imkanlara kavuşmuştur. Fatih Projesi gibi eğitime verilen destekler, Türkiye’nin geleceğini konulmuş bir harçtır. Tabi ki teknolojiye sahip olmak yetmiyor. Teknolojiyi üretmek de gerekiyor. Bu gün sizlere verilen bilgisayarların öyle ki çok parçası bize ait değil, patenti bize ait değil, biz hazır kullanıyoruz. Sevgili gençler işte burada sizlere büyük görev düşüyor, o da sizlere sağlanan bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmek ve bu günkü dünyada, artık küresel bir köy haline gelen bir yerde sizler rekabette en önde olabilmek için çalışacaksınız. Bu gün sahip olduğunuz teknolojiye, yarın üreterek sahip olacaksınız ve Türkiye’mizi inşallah geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Bu vesile ile bu tabletlerin alan öğrencilerimize eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Tabletleri öğrencilere verirken konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da, “Değerli gençler kitaplar tamam, tabletler tamam, akıllı tahtalar tamam, okullarımız büyük ölçüde yenilendi ve kalabalık sınıflardan daha rahat eğitim alacağınız sınıf mevcudiyetli sınıflarımızın sayısı arttı. Akşehir Belediyesi olarak da yaklaşık dört öğrenciden birine defter ve kırtasiye dağıtımında biz yardımcı olduk. Her şey tamam. Geriye ne kaldı? Başarılı olmak kaldı, çalışmak kaldı. Bizim milletimiz ne zaman bilime önem vermişse yükselmiş, ne zaman bu anlamda gevşemişse maalesef yok olmakla yüz yüze kalmış. Ama hamdolsun tekrar toparlanma dönemindeyiz. Tabletler belki yabancı markalar ama eminim ki sizler gibi gençlerimizin büyük gayreti ile yerli tabletler çıkacak. Takip ediyorsunuz insansız hava aracımızı yapıyoruz. Bu günler de yerli otomobilimizi de yapmak üzereyiz. Helikopterlerimizi yapıyoruz. Bu da bize gerçekten umut veriyor, güç veriyor. Ben bu tabletlerimizin hayırlı uğurlu olmasını, bizim tüm dünyada daha da söz sahibi olmamız noktasında, bütün mazlumların yanında yer almamız noktasında, geleceğe umutlu bakan bir neslin yetişmesi noktasında hayırlı olmasını diliyor, başarıların devamını temenni ediyorum” dedi.
Akşehir’de bugün yapılan dağıtımla bin 977 öğretmen ve öğrenci tablet bilgisayara kavuşmuş oldu.
Etiketler: ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Yazarlar
Namaz Vakitleri
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Puan Durumu
KONYA
Arşiv

powered by macsonuclari.net