Haber Detayı
02/08/2016 - 18:51 Bu haber 2828 kez okundu
 
Mal Varlıklarına El Kondu!
Fethullahçı Terör Örgütü operasyonu kapsamında 119 kişinin mal varlığına el konuldu...
 
KONYA Haberi
 Mal Varlıklarına El Kondu!


Konya Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ şüphelileri hakkında mal varlıklarına el konulması  talebini Konya 1. Sulh Ceza Hakimliği onayladı.

KONYA KOM İLKLERİ YAPIYOR

1 yıl önceden FETÖ için kapsamlı bir soruşturma başlatan KOM Şube Müdürlüğü bu çalışmaları neticesinde çetenin İç Anadolu yapılanmasını şematik olarak göz önüne sermiş ve bu husus Türkiye çapında ses getirmişti. 

Şimdi de kamu görevlisi olmayan işadamı vs. bu kirli yapı içerisinde yeralan kişilerin de mal varlıklarına tedbir koyarak bir ilki gerçekleştirdi. 

Darbe girişiminin ardından tüm Türkiye'de FETÖ yapılanması hakkında gerekli tedbirler alınmaya başlandı.

Konya KOM’un isteği üzerine Konya Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ şüphelileri hakkında mal varlıklarına el konulması talebinde bulundu, Konya 1. Sulh Ceza Hakimliği de talebi onayladı.

5271 sayılı CMK’un 128. Maddesi ve 668 sayılı KHK’nın 3/1 maddeleri gereğince 119 şüpheliye ait taşınmazlara, kara, deniz ve hava ulaşım araçlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesaba, gerçek veya tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklara, kıymetli evraka, ortağı bulunduğu şirketlerdeki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konuldu.

Adaletli Karar

Alınan kararda maaş alan şüphelilerin durumu ayrıldığı gibi, şahısların sadece mal varlıklarına el konuldu. İşadamlarının hisselerine konulan tedbir kararı, şirket ortaklarını da mağdur etmedi. Konya hem emniyet hem de adli yargı sürecinde inanılmaz bir deneyim ve kararlık mücadelesi sergiliyor.   

Listenin tamamını yayınlıyoruz.

paralel-isadamlari.jpg

KAYNAK: CAFE KULİS.COM

 

 

 

Etiketler: Mal , Varlıklarına , El , Kondu! , ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Yazarlar
Namaz Vakitleri
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Puan Durumu
KONYA
Arşiv

powered by macsonuclari.net