Haber Detayı
19/08/2016 - 11:20 Bu haber 96 kez okundu
 
’Mültecilerin dramı’ Mel Gibson’a götürülecek
’Mültecilerin dramı’ Mel Gibson’a götürülecek
 
KÜLTÜR-SANAT Haberi
 ’Mültecilerin dramı’ Mel Gibson’a götürülecek


Osmanlı Yapım, Uluslararası Roger Garaudy Vakfı ve Türkiye’den de bazı iş adamlarıyla, Suriyeli mültecilerin dramı ’Refugees’ (Mülteciler) isimli filmle sinemaya aktarılacak.
Filmin yönetmenliği için Mel Gibson düşünülürken, Gibson’un yardımcılığını da Türkiye’den ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Aydan Çakır yapacak. Filmde Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan Türkiye’nin yalnız bırakılışı ile çeşitli zorluklar ile Avrupa’ya gitmeye çalışırken hayatlarını kaybeden ya da kabul edilmeyip geri gönderilen mültecilerin dramı işlenecek.

ÜNLÜ OYUNCULAR YER ALACAK
Talat Özpolat ve senaryo ekibi ile Prof. Luc Colles’in kaleminden sahnelenecek olan filmin yönetmenliğini Mel Gibson’un yapması düşünülürken, Gibson’a Türkiye’den Aydan Çakır yardımcılık yapacak. Filmde İndila, Jean Reno, Maitre Gims ile birlikte çok sayıda ünlünün yanı sıra Türkiye’den de 20 oyuncunun yer alması bekleniyor. 100’lerce figüranın da yer alacağı filmin çekimleri 25 gün Türkiye’de, 40 gün de Avrupa’nın 7 ülkesinde devam edecek. Film, Avrupa ülkelerinden gerekli izinlerin alınmasıyla birlikte Aralık ayında çekimlerine başlanacak.
(İHA)
Etiketler: ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Yazarlar
Namaz Vakitleri
Anketler

İşlem yapılıyor.....

Puan Durumu
KONYA
Arşiv

powered by macsonuclari.net