Konya’nın da aralarında bulunduğu 8 ildeki sahte rapor operasyonunda yeni gelişme

25 Mayıs 2022 14:39

Mersin merkezli Konya’nın da aralarında bulunduğu 8 ilde “nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet” aldıkları iddiasıyla operasyon düzenlenmişti. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2 sağlık çalışanının da bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Konya’nın da aralarında bulunduğu 8 ildeki sahte rapor operasyonunda yeni gelişme?v=1

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, kamuda çalışan bazı kişilerin para karşılığı rapor alacak şahısların yerine hastalığı olan 'dublörler' kullanarak sahte sağlık raporları aldırıp engelli maaşı, ÖTV indirimi gibi kazanımlar sağlayarak devleti yüksek miktarlarda zarara uğrattıkları tespit edildi.

konyanin-da-aralarinda-bulundugu-8-ildeki-sahte-rapor-operasyonunda-yeni-gelisme.jpg

Elde edilen bilgiler doğrultusunda 20 Mayıs sabahı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, 'nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet' aldıkları tespit edilen şüphelilere yönelik, Mersin merkezli İstanbul, Ankara, Konya, Adıyaman, Muş, Şırnak ve Kahramanmaraş'ta 40 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında 2 hemşire ve 1 sağlık memurunun da bulunduğu 56 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 2'si sağlık çalışanı olmak üzere 11 şüpheli tutuklandı. 12 kişiye ev hapsi cezası verilirken, 4 şüpheli de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

 

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +