Vali Çelik: “Özel eğitimde güçlü yenilikler yapıldı”

23 Şubat 2024 13:18

Vali Çelik: “Özel eğitimde güçlü yenilikler yapıldı”

Vali Çelik: “Özel eğitimde güçlü yenilikler yapıldı”
?v=1
Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, “Devletimiz özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız açısından çok nitelikli eğitim alanları, sorumluluklarını yerine getirecek birçok alanda destekler vermektedir” dedi.
Vali Ali Çelik, beraberindeki Vali Yardımcısı Furkan Berber ve İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ile Hakkari Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret ederek, okul bünyesinde kurulumu tamamlanan müzik atölyesinin açılış kurdelesini özel öğrencilerle birlikte kesti. Müzik atölyesinde öğrencilerden mini bir konser dinledikten sonra okulda incelemelerde bulunan Vali Çelik, öğrencilerin hizmetine sunulan salon, yatak odası, mutfak ve banyo bölümlerinin yer aldığı ve yatak toplama, ütü yapma, kapıları kilitleme, elektrik süpürgesi kullanma, öz bakım becerilerini geliştirme gibi işleri öğrencilerin kendi başlarına yapmayı öğrenecekleri ‘Uygulama Evi’ni gezdi. Ayrıca sınıflardaki üretim stantlarında, özel öğrencilerin ve öğretmenlerinin emekleriyle ortaya çıkardıkları ürünleri inceleyen Vali Çelik’e, öğrenciler de sarılarak sevgilerini gösterdiler.
Özel eğitim öğretmenleriyle de bir süre sohbet eden Vali Çelik, "Özel eğitim öğretmenlerimiz, yavrularımıza yaşam becerilerini kazandırarak onları zihinsel, duygusal, bedensel ve sosyal yönden dengeli bireyler olarak yetiştirmek için çok ciddi bir gayret gösteriyorlar. Çocuklarımız için en büyük ilaç sevgidir. Özverili çalışmalarından ötürü ve sevgi dolu mücadeleleri için öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Özel Eğitim Uygulama Okulundaki çocukların eğitim alanlarının niteliğinden duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Çelik, “Devletimiz özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız açısından çok nitelikli eğitim alanları, sorumluluklarını yerine getirecek birçok alanda destekler vermektedir. Bu anlamda da gurur verici bir tablo var ve çok büyük yenilikler, büyük hizmetler gerçekleştirildi. Bu hizmetlerin sunulmasında, çocuklarımızın, ailelerin geleceğe umutla bakması için büyük bir çaba gösteren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.
Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +