Konya Dahil Tüm Şehirlerde Operasyon

28 Ocak 2024 17:28

Çakarlı araçlara yönelik 81 şehirde operasyon yapıldı. Yol denetiminde çok sayıda araca ceza yazıldı. İzinsiz çakar lamba kullanan araçlar emniyetin operasyonu ile yakalandı...

Konya Dahil Tüm Şehirlerde Operasyon

İçişleri Bakanı Ali Bakan Yerlikaya konuyla ilgili açıklama yaparak şunları söyledi: “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak Kullanan (Çakar Lamba) ya da Emniyet Şeridini İhlal Eden Sürücülere Karşı Denetimlerimiz Aralıksız Sürecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince 01-26 Ocak 2024 tarihleri arasında “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan” kişilere karşı yapılan denetimlerde; 807 Sürücü tespit edildi ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldü, 5 Milyon 196 Bin TL para cezası uygulandı.

TRAFİKTE ÖNCELİĞİMİZ: “ÖNCE İNSAN”

Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Görevi sırasında Işıklı ya da Sesli Uyarı İşareti Bulunan Cihazları kullanan ambulans, itfaiye ve polis gibi araçlarımızın trafikteki önceliği, insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +