Konya eski İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal vefat etti

12 Ağustos 2023 22:57

Konya'ya uzun yıllar hizmet eden eski İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal 62 yaşında hayatını kaybetti.

Konya eski İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal vefat etti?v=1

Konya, Elazığ, Kocaeli ve Denizli’de İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürüten Hüseyin Namal 62 yaşında vefat etti.

Merhum Hüseyin Namal’ın cenazesinin 13 Ağustos 2023 Pazar günü (yarın) öğlen namazını müteakip memleketi Eskişehir Esentepe Mahallesi, Hacı Kadir Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

HÜSEYİN NAMAL KİMDİR?

Hüseyin Namal 1957’de Eskişehir’de doğdu. Polis Akademisi’nden mezun olan Namal, Bağdat Büyükelçiliği Güvenlik Ataşeliği ve değişik yerlerde emniyet amirliği görevlerinde bulundu.

“Terör Ortamında Halk Desteği” konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gören Hüseyin Namal, sırasıyla emniyet müdür yardımcılığı, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü, APK uzmanlığı, emniyet başmüfettişliği yaptı.

Hüseyin Namal, 10 Aralık 2003’te Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Namal, daha sonra Kocaeli’nde yaklaşık 4 yıl emniyet müdürlüğü görevinde bulundu.

Ocak 2009’da Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Hüseyin Namal, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’in yerine Ekim 2019’da geçici olarak İstihbarat Daire Başkanlığına atanmıştı.

Bir süre vekâleten bu görevi yürüten Namal, Konya Emniyet Müdürlüğü’nün ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne atanmış, 2016 Ekim ayında ise Polis Başmüfettişliği’ne atanmıştı.

12 Ağustos 2023 Cumartesi günü vefat eden Hüseyin Namal, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +