Uşak’ın yeni gözdesi Dikilitaş Millet Bahçesi

23 Şubat 2024 13:20

Uşak’ın yeni gözdesi Dikilitaş Millet Bahçesi

Uşak’ın yeni gözdesi Dikilitaş Millet Bahçesi
?v=1
Kent genelinde birçok kapsamlı projeyi hayata geçiren Uşak Belediyesi, vatandaşların büyük bir merakla beklediği Dikilitaş Millet Bahçesi’ndeki çalışmalarını tamamladı.
Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık 11 bin metrekarelik bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hizmete sunulan Dikilitaş Millet Bahçesi; sağladığı imkânlar ve görsel güzellikleriyle kısa sürede vatandaşların uğrak noktası haline geldi.
Her İhtiyacı Karşılayan Bir Alan
Günün her saati canlı olan bölgede doğa ve temiz havayla iç içe vakit geçirmeye imkan sağlayan alan; içerisinde aileler için kamelyalar, 200 metrekarelik bir süs havuzu, 500 metrekarelik çocuk oyun alanı, 300 metrelik yürüyüş ve koşu parkurunun yanı sıra spor aletleri barındırıyor. Öte yandan peyzaj çalışmaları ve modern kent mobilyalarıyla görsel açıdan öne çıkan Dikilitaş Millet Bahçesi; içerisinde önemli yapılar barındırıyor. Modern yapısı ve donanımı ile gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir etüt merkezine ev sahipliği yapan alan; aynı zamanda vatandaşların sosyalleşebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği sosyal tesisleri de hizmete sunuyor.
Herkese Hitap Ediyor
Kentin dört bir noktasında bir yandan halkın ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımlar yaptıklarını, diğer yandansa dönüşüm odaklı adımlar attıklarını ifade eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın; özellikle kente kazandırılan yeşil alanlar sayesinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırdıklarını belirtti. Büyük küçük demeden her kesime hitap edecek olan Dikilitaş Millet Bahçesi’nin bölgeyi ciddi şekilde canlandırarak esnafa ve gençlere katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Çakın; kente nefes aldıracak bu büyük projenin Uşak için hayırlı olmasını diledi.
Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +